Fundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona główna

Aktualności

"Mali patrioci - kocham Polskę od przedszkola!" – podsumowanie realizacji I CZĘŚĆI projektu finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra".

30.06.2010 22:48@marysia [Marysia Wojtacha]

 

W tym roku po raz pierwszy Fundacja Rozwoju Gmin Polskich, przy współpracy z Muzeum Historii Polski w Warszawie, miała możliwość zorganizować warsztaty - słuchowiska dla dzieci pn. „LEGENDARNE Podwieczorki” w 13 małopolskich przedszkolach.


Celem organizacji „LEGENDARNYCH Podwieczorków” było promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich wśród najmłodszych Polaków poprzez  upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego. Za pomocą prostych metod, takich jak słuchanie audiobooków z nagranymi mitami, legendami czy polskimi bajkami, połączonych z zajęciami malarsko - plastycznymi, chcieliśmy zasiać w naszych przedszkolakach ziarenko patriotyzmu, które mamy nadzieje zaowocuje w przyszłości.

 

W zajęciach, które odbyły się w maju i czerwcu 2010 r. wzięło udział ponad 400 maluchów. Na warsztatach nie zabrakło przeróżnych gier, zabaw, podchodów i inscenizacji, a czasem nawet pojawiały się same postaci z bajek czy legend. Niejeden Bazyliszek mocno wystraszył nasze przedszkolaki, ale wtedy z pomocą przychodzili im Warszawska Syrenka i Szewczyk Dratewka. Do łez potrafił rozbawić też śpiewający Pan Twardowski i Głupi Maciuś.

 

Cała inicjatywa trwa 4 miesiące, więc już we wrześniu 2010 r. przedszkolaki powrócą do świata mitów, legend i bajek, na co mamy nadzieję -  bardzo czekają. W ramach całej akcji będzie przeprowadzony także konkurs pn. „MÓJ BOHATER”, w którym zostaną wystawione na próbę umiejętności artystyczne naszych „Małych Patriotów”. Przypominamy, ze przez cały okres trwania projektu, jak i po jego zakończeniu, można wypożyczać do domu wszystkie audiobooki i tym samym - coraz bardziej zagłębiać się w historię naszej Ojczyzny.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za ogromny wkład pracy, który włożyły wszystkie przedszkola w przygotowanie „LEGENDARNYCH Podwieczorków” oraz pełni podziwu za zaangażowanie i zapał uczestniczących w projekcie dzieci.

 

Życzymy wszystkim Małym Patriotom, ich opiekunom i pracownikom przedszkoli UDANEGO WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU!

 


Więcej o realizacji projektu można przeczytać na stronach:

 

http://www.mmkrakow.pl/9066/2010/4/30/mali-patrioci-czyli-kocham-polske-od-przedszkola?category=news

http://echomiasta.pl/archiwum/krakow/KRK_479_27.05.2010.pdf

http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/DLEI-84RCLM

 

   

 

      

Fundacja Rozwoju
Gmin Polskich

adres biura:

ul. Halicka 10/11
31-036 Kraków
pokój nr 110

biuro@frgp.pl

 

adres siedziby:
ul. Mazowiecka 104A/36
30-023 Kraków


tel. +48 791 934 343,
+48 600 446 561


Facebook


pomagają nam

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

Copyright © Fundacja Rozwoju Gmin Polskich 2010
Projekt: Agencja Interaktywna Krakweb.pl, CMS: ICEportal 3 CMS