Fundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona głównaFundacja Rozwoju Gmin Polskich - strona główna

Aktualności

Zapraszamy przedszkola z terenu województwa małopolskiego do udziału w projekcie

03.04.2010 23:02@ania [Anna Świątek]

 

Fundacja Rozwoju Gmin Polskich zaprasza przedszkola z terenu województwa małopolskiego do uczestnictwa w projekcie „MALI PATRIOCI – kocham Polskę od przedszkola!” finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".


Kluczowym założeniem projektu jest utworzenie w przedszkolach mini-audio-bibliotek, do których zostaną zakupione audiobooki (książki nagrane na płytach CD – do słuchania) z polskimi legendami, podaniami, wierszami i bajkami dla dzieci. Dzieci będą mogły wypożyczać audiobooki do domu, korzystać z nich podczas zajęć w formie zbiorowych słuchowisk, a także podczas specjalnych „LEGENDARNYCH podwieczorków” (warsztatów), które będą odbywały się raz w miesiącu w okresie od maja do października 2010 r. Podczas „podwieczorków” dzieci będą mogły rysować, malować, wycinać itd. nowo poznanych bohaterów polskich legend, bajek czy wierszy. Projekt zostanie zakończony konkursem, pod hasłem „MÓJ BOHATER”, na który dzieci z biorących udział w przedsięwzięciu placówek będą mogły nadesłać wykonane podczas zajęć prace.

 

Głównym celem projektu jest to aby przy pomocy polskich legend, podań, wierszy i bajek mali przedszkolacy zaczęli poznawać historię Polski i nauczyły się utożsamiać ze swoją Ojczyzną.

 

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są na formularzu, który należy przesłać na adres biuro@frgp.pl do 16.04.2010 r. Informujemy, że zostanie wybranych 13 placówek, które jako pierwsze nadeślą aplikację.

 

Patroni medialni akcji:

Radio Kraków

 

RADIO KRAKÓW

 

 

 

Fundacja Rozwoju
Gmin Polskich

adres biura:

ul. Halicka 10/11
31-036 Kraków
pokój nr 110

biuro@frgp.pl

 

adres siedziby:
ul. Mazowiecka 104A/36
30-023 Kraków


tel. +48 791 934 343,
+48 600 446 561


Facebook


pomagają nam

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

parnerzy frgp

Copyright © Fundacja Rozwoju Gmin Polskich 2010
Projekt: Agencja Interaktywna Krakweb.pl, CMS: ICEportal 3 CMS